Uniwersytet



W dniach 21-23 czerwca w Uniwersytecie w Siedlcach odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa nt. „Innowacje w produkcji roślinnej” połączona ze Zjazdem Katedr Jednoimiennych. Obrady odbyły się w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.


Konferencję w imieniu Władz Uczelni, Wydziału oraz Komitetu Organizacyjnego z Zespołu Agrotechnologii i Zarządzania Produkcją Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa, Uniwersytetu w Siedlcach otworzył prof. dr hab. Marek Gugała.


W Konferencji udział wzięli naukowcy ze wszystkich ośrodków uniwersyteckich w kraju (Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego im. A. Cieszkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz przedstawiciele Uniwersytetu w Siedlcach), kształcących na kierunkach rolniczych.


Podczas obrad rozmawiano o najnowszych wyzwaniach dla polskiego i europejskiego rolnictwa. Strategii badań naukowych na najbliższe lata dotyczących zmian klimatycznych, ochrony bioróżnorodności oraz badaniami nad możliwością uprawy nowych gatunków roślin w warunkach Polski.


Nie zabrakło również czasu na prezentację firm ze wschodniego Mazowsza związanych z rolnictwem podczas wyjazdu studyjnego.


Konferencja była także okazją do obchodów jubileuszu 45 lat pracy zawodowej Pani prof. dr hab. Krystyny Zarzeckiej, która od 1981 roku pracuje na Wydziale Nauk Rolniczych naszego Uniwersytetu. Pani Profesor całe swoje życie zawodowe związała z badaniami dotyczącymi „Doskonalenia agrotechniki ziemniaka jadalnego”. Jest cenionym naukowcem w kraju i za granicą.


Wychowała kolejne pokolenia magistrów inżynierów rolnictwa, doktorów, którzy dziś odnoszą sukcesy na różnych płaszczyznach życia zawodowego.


Dziękujemy Pani prof. dr hab. Krystynie Zarzeckiej za lata pracy na rzecz rozwoju Uniwersytetu w Siedlcach.


Dziękujemy również sponsorom tego wydarzenia firmom Chemirol, OSEVA Polska, PIONEER HI-BRED POLAND Sp. z o.o. oraz Podlaskiej Wytwórni Wódki „Polmos” właściciela marki Chopin.



Fotogaleria: