TSKS 03714

W dniach 19-20. kwietnia 2022 roku na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyły się „Toruńskie Spotkania Kultury Studenckiej”, podczas których studenci z Teatru Studenckiego „Chwila” naszego Uniwersytetu – Nikola Ożóg, studentka II roku dietetyki I stopnia na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu oraz Natalia Parapura i Piotr Nojak studenci I roku filologii polskiej I stopnia na Wydziale Nauk Humanistycznych – wywalczyli II miejsce w kategorii „Przegląd Impro”.

„Toruńskie Spotkania Kultury Studenckiej” to dwudniowy, ogólnopolski festiwal, który zrzesza studentów tworzących sztukę. Podczas nich każdy student ma okazję pokazać swój warsztat artystyczny. W tegorocznej edycji, TSKS były podzielone na trzy kategorie: odbywające się 19 kwietnia – „Przegląd Impro” i „Przegląd Tańca” oraz 20 kwietnia – „Przegląd animacji i filmów krótkometrażowych”.

Nasi Studenci udowodnili, że potrafią rozbawić widownię do łez, zaimprowizować zabawne i błyskotliwe sytuacje, podbijając serca zgromadzonej publiczności.

Już w maju nasi utalentowani Studenci zaprezentują swoje umiejętności na deskach sceny ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie podczas Studenckiej Wiosny Teatralnej, gdzie zawalczą o nagrodę główną. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-21 maja br.

Gratulujemy i życzymy Teatrowi „Chwila” kolejnych sukcesów.