DSC04335 2JPG

W niedzielę, 24 kwietnia 2022 r. odbyła się impreza wystawienniczo-targowa XIV Wiosna na polu i w ogrodzie, której organizatorem był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce. W czasie wydarzenia można było zapoznać się z ofertami firm ogrodniczych oraz tych pracujących na rzecz rolnictwa, zakupić krzewy ozdobne, drzewka owocowe, zioła, a także sprzęt ogrodniczy. Zwiedzający mieli okazję zaopatrzyć się także w miody, produkty pszczele i wyroby ekologiczne, jak również w produkty regionalne. Impreza cieszyła się zainteresowaniem siedlczan i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach reprezentowali Prorektor ds. studiów prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga, Dziekan Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach – prof. dr hab. Marek Gugała oraz pracownicy WAiNZ:

• dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa – dr hab. Dorota Banaszewska, prof. uczelni,
  • zastępca Dyrektora Instytutu Zootechniki i Rybactwa – dr hab. Katarzyna Andraszek, prof. uczelni,
  • dr hab. Halina Sieczkowska, prof. uczelni,
  • dr hab. inż. Andrzej Zybert, prof. uczelni,
  • dr hab. inż. Krzysztof Górski, prof. uczelni,
  • zastępca Dyrektora Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa – dr hab. inż. Krzysztof Pakuła, prof. uczelni,
  • dr hab. inż. Anna Majchrowska-Safaryan, prof. uczelni,
  • dr Dawid Jaremko,