Studenci

wystawa preludium 01
W piątek 18 maja w Wawerskim Centrum Kultury filia Anin odbył się wernisaż grafik studentów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Wystawa prezentuje szeroki wachlarz prac powstałych w pracowni grafiki warsztatowej pod kierunkiem dr Agnieszki Mazek.

Na ekspozycję składają się grafiki powstałe w początkowych dwóch latach nauki, czyli podczas pierwszych  spotkań młodych ludzi z grafiką warsztatową. Dlatego tytuł wystawy brzmi „Preludium”, bo jest to wstęp do szerszych działań na drodze artystycznych poszukiwań, w których pierwsze skrzypce będzie grała grafika.

W skład tej „graficznej orkiestry” wchodzą różne techniki.  Począwszy od najstarszych i najbardziej znanych, jak gipsoryt czy linoryt, przez techniki wklęsłodrukowe, takie jak sucha igła, czy nawet trawione akwaforty i akwatinty. Nie zabrakło również prac wykonanych w technice kolagrafii, która pojawiła się w sztuce dopiero w XX wieku.

Wystawę „Preludium” można  obejrzeć w Wawerskim Centrum Kultury filia Anin, ul. V Poprzeczna 13, w dniach od 18 maja do 18 czerwca 2018 roku. Serdecznie zapraszamy!

Fotogaleria