Uniwersytet

13 stycznia 2024r. w sali widowiskowej "Podlasie" Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyły się przedstawienia choinkowe dla dzieci pracowników Uniwersytetu w Siedlcach, zorganizowane przez Dział Spraw Pracowniczych. Teatr Qfer z Gdańska  wystawił dwa przedstawienia:

  • Dla dzieci do 7 lat spektakl pod tytułem „Jak elfy Mikołajowi bajkę wymyślały” o godz. 13:00.

W spektaklu Elf Poziomek i Elf Blaszka dostają pilne zadanie od Mikołaja. Muszą wymyślić bajkę, którą będzie opowiadał dzieciom podczas odwiedzin w ich domach.

Okazuje się, że nie jest to takie proste, gdyż wszystkie świąteczne opowieści są już wymyślone. Nagle zauważają małego, smutnego zajączka, który żali się, ze nikomu nie jest potrzebny...Co z tego wyniknie, musicie zobaczyć sami...

Jest to ciepła, wzruszająca, ale humorystyczna opowieść o przyjaźni z pięknymi autorskimi piosenkami

  • Dla dzieci do 14 lat spektakl pod tytułem „Królewna śnieżka i 7 elfów” o godz. 14:30.

W spektaklu Elf  opowiada historię o Królewnie Śnieżce. Prosi o pomoc publiczność.

Zaproszone do wspólnej zabawy dzieci odgrywają role Królewny, Królewicza, Łowczego i Elfów. Ubrane w kostiumy stają się aktorami. "Królewna Śnieżka” jest spektaklem - zabawą dla dzieci i ich rodziców. Humorystyczne dialogi, wpadające w ucho piosenki – „pokazywanki” oraz zimowa scenografia powodują, że widzowie ani przez moment się nie nudzą.

Na pewno przedstawienia zostaną na długo w pamięci małych i dużych odbiorców.