Uniwersytet

W Siedlcach odbyły się coroczne Jackonalia – Dni Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, które zgromadziły studentów oraz sympatyków dobrej muzyki z całego miasta i okolic. Impreza odbyła się na terenie Stanicy, gdzie na scenie pojawiło się wielu utalentowanych artystów.

Wśród nich znalazła się studentka UPH - Klaudia Karpińska z zespołem oraz Tadeusz Goc - legenda siedleckiej sceny muzycznej. Gwiazdą wieczoru był AVI, którego występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Jako support wystąpili Składowa Records (Ali, Mikus i Piffko), a całą zabawę rozkręcali DJ Jhill Mill i Dj Blaze.

Jackonalia rozpoczęła się oficjalnym przekazaniem berła rektorskiego przez rektora UPH, prof. dr hab. Mirosława Minkinę, a symboliczne klucze do miasta studentom przekazał Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik. Na scenie pojawili się również partnerzy wydarzenia: Prezes Mostostalu Siedlce Tomasz Hapunowicz  (jednocześnie Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół UPH) oraz sekretarz powiatu siedleckiego Andrzej Rymuza , którzy pogratulowali organizacji tak wspaniałej imprezy i życzyli studentom udanej zabawy.

Afterparty odbyło się w klubie "Niech żyje Bal", gdzie gwiazdą wieczoru był raper O.S.T.R., który rozgrzał publiczność swoimi największymi przebojami.

Organizatorami siedleckich juwenaliów byli: Parlament Studentów UPH i Uczelniany Ośrodek Kultury.

Jackonalia to coroczna impreza, która cieszy się dużą popularnością wśród studentów z całego miasta. To doskonała okazja, aby spotkać się, bawić i wspólnie spędzić czas tuż przed startem sesji egzaminacyjnej. Do zobaczenia za rok!

 

Fotogaleria

{gallery}uph_2023/galerie/ogolne/jackonalia_2023 {/gallery}