Uniwersytet

1 lutego 2024 roku, w Sali Senatu Rektoratu Uniwersytetu w Siedlcach, odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci jego uczestników - Dyktando Siedleckie. To spotkanie miłośników języka polskiego, które co roku przyciąga zarówno młodych, jak i starszych pasjonatów naszej pięknej polszczyzny.

W tym roku uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: otwartej oraz kategorii "Student UwS", co dodatkowo podgrzało atmosferę rywalizacji i dało szansę na wykazanie się w jeszcze szerszym spektrum. Każdy miał możliwość sprawdzenia się na tle różnorodnej grupy konkurentów, co uczyniło to wydarzenie jeszcze bardziej emocjonującym. 

Zmagania uczestników z tekstem stanowiły prawdziwe wyzwanie, pełne zawiłości językowych i gramatycznych pułapek. Mimo to, atmosfera podczas konkursu była niezwykle ciepła i pełna wzajemnego wsparcia. Było to możliwe dzięki wspólnej pasji do słowa pisanego, która połączyła wszystkich uczestników.

Wydarzenie to nie tylko doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, ale również moment, by przypomnieć sobie o wartości i pięknie polskiego języka. Organizatorzy Dyktanda Siedleckiego pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i tworzenie niezapomnianej atmosfery.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję i już teraz zachęcamy do udziału w przyszłym roku. Do zobaczenia!

(Tekst tegorocznego dyktanda można sprawdzić tutaj)


Fotogaleria