Uniwersytet

Dnia 18 grudnia 2023 roku  Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą i Welcome Center UwS zorganizowały wyjątkowe warsztaty kulinarno-świąteczne pt. Christmas baking dla studentów międzynarodowych m.in. Erasmus+, kursantów NAWA  i studentów UwS.

Wydarzenie miało na celu nie tylko wprowadzenie studentów zagranicznych w tradycje polskiego pieczenia świątecznych ciast, ale również stworzenie okazji do integracji międzykulturowej. Warsztaty stały się tradycją w Uniwersytecie w Siedlcach i odbywają się co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Studenci międzynarodowi z Turcji, Włoch, Gambii, Ukrainy, Białorusi a także studenci z Polski pod czujnym okiem Pani mgr Agnieszki Decyk, z Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu , wykładowy oraz pracownika Poradni Dietetyczno-Żywieniowej UwS przygotowali tradycyjne polskie ciasta: sernik, makowiec, miodownik z orzechami oraz pierniki korzenne.

Po zakończeniu warsztatów wszyscy uczestnicy mieli okazję spróbować własnoręcznie przygotowanych ciast, natomiast mnóstwo frajdy dostarczyło studentom ozdabianie upieczonych przez nich pierniczków.


Fotogaleria