Uniwersytet

29 września br. "Siedlecka Piwnica” zagrała dla Martynki" .

Z inicjatywy absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach w Klubie Studenckim PeHa odbył się wyjątkowy koncert charytatywny.

Uczestnicy wydarzenia poprzez muzykę, wyrazili solidarność i wsparcie dla małej Martynki, która walczy z mózgowym porażeniem dziecięcym. Podczas koncertu zbierano fundusze na zakup ortez, które są  niezbędne w rehabilitacji tej dzielnej dziewczynki.

Dziewięcioletnia Martynka pochodzi z Kownacisk i ma niedowład czterokończynowy, musi być regularnie poddawana operacyjnemu drenażowi komorowo-przedsionkowemu.  Dziewczynka nie siedzi i nie chodzi samodzielnie. Wymaga stałej rehabilitacji i pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Najpilniejszą potrzebą są właśnie ortezy i każda wrzucona do puszki złotówka będzie wielkim wsparciem dla mamy Martynki.

Na scenie zaprezentowali się nasi absolwenci,  znani z zaangażowania w siedlecką kulturę studencką m.in. Tomasz Hapunowicz, Dorota Kaczorek, Robert Protasewicz, Maciej Turkowski, Wojciech Urban, Tomasz Salach, Adam Świć, Paweł Skolimowski, Marek Jakubiak.

Nie zabrakło sentymentalnego występu Tadeusza Goca, wieloletniego kierownika Uczelnianego Ośrodka Kultury.

Koncert poprowadził Tomasz Hapunowicz, laureat licznych konkursów piosenki studenckiej i Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół UPH.

Swoją obecnością zaszczyciła nas mała Martynka Kachniarz z mamą Eweliną.

W wydarzeniu wzięło udział liczne grono miłośników muzyki, absolwentów, pracowników i studentów, a także mieszkańców miasta m.in. prof. Mirosław Minkina - Rektor UPH, dr hab. Zbigniew Karczmarzyk, prof. uczelni - Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą,  dr hab. Malina Kaszuba, prof. uczelni - Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka - Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych, przedstawiciele władz samorządowych Henryk Niedziółka - Przewodniczący Rady Miasta Siedlce, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce: Maciej Nowak i Robert Chojecki.

„Siedlecka Piwnica”, którą założył w 2001 roku Tomasz Hapunowicz znów zagrała i poruszyła serca widowni. W przeszłości nawiązywała do krakowskiej Piwnicy pod Baranami, stając się  ważnym ośrodkiem kulturotwórczym i otwartym dla artystów, którzy mogli realizować różnorodne projekty w gościnnej przestrzeni piwnic klubowych PeHa.

Dzisiejszego wieczoru Siedlecka Piwnica stała się miejscem wyrażenia nadziei i przekonania, że warto pomagać. Udało nam się uzbierać 2 659,31 zł.