Uniwersytet

12 czerwca br. w Uniwersytecie w Siedlcach odbyło się spotkanie z prof. dr. hab. n.med. Kryspinem Miturą, chirurgiem, pracownikiem Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, który 20 maja 2024 roku zdobył najwyższy szczyt świata - Mount Everest .

Prof. Kryspin Mitura opowiedział o przygotowaniach do wyprawy na „dach świata”, odniósł się do zagrożeń, jakie czekają na chcących zdobyć ten szczyt, największych wyzwaniach, jakim musiał sprostać i tęsknocie za rodziną. Zaprezentował niezwykłe fotografie i filmy wykonane podczas wyprawy.

To ciekawe spotkanie było okazją do rozmów również nt. własnych słabości i próby zwalczania ich, zwłaszcza w kontekście zagrożenia zdrowia i życia naszego i naszych bliskich. Jak celnie określił to Pan Profesor, każdy z nas pokonuje swój własny Mount Everest w codziennym życiu. 

W spotkaniu, oprócz społeczności akademickiej UwS wzięli udział również uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi i z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Żółkiewskiego.

 

Fotogaleria