Uniwersytet

 7

22-23 września 2021 r. odbyła się kolejna, szósta edycja Warsztatów z okazji Europejskiego Dnia Języków zorganizowanych przez Centrum Języków Obcych (mgr mgr Agnieszka Laszuk, mgr Joanna Madej-Borychowska) i Dział Promocji (mgr Anna Bobryk). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor UPH Prof. dr hab. Mirosław Minkina.

Tegoroczne Warsztaty odbyły się po raz drugi w formie zdalnej i jak co roku cieszyły się dużą popularnością. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się blisko czterdzieści klas ze szkół ponadpodstawowych z Siedlec i innych miast w regionie: Łukowa, Mińska Mazowieckiego, Sokołowa Podlaskiego, Płocka, Legionowa oraz Sierpca. Zdalna formuła umożliwiła udział w wydarzeniu ponad kilkuset uczestnikom.

Warsztaty otworzyła Pani mgr Agnieszka Laszuk, kierownik Centrum Języków Obcych, która powitała uczestników. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia kolejno w następujących prezentacjach: dr Sylwia Grądzielewska Co wiesz o amerykańskich Prezydentach?, dr Ewa Borkowska Frazeologia w j. rosyjskim, mgr Agnieszka Wróbel Parki Narodowe USA – the best of. Natomiast w czwartek uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dr Marzenę Lisowską Deutschen über Polen und Polen über Deutschen – immer noch Stereotype?, mgr Joannę Madej-Borychowską Jak wykorzystać techniki pamięciowe w nauce języków obcych – na przykładzie języka angielskiego?

Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne – VII Warsztaty za rok!

Organizatorzy,

Agnieszka Laszuk,

Joanna Madej-Borychowska,

Anna Bobryk.