Uniwersytet

21 marca 2024 r. na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych świętowano już po raz 13. „Pierwszy Dzień Wiosny”. W przystępny sposób o nauce opowiadali pracownicy, doktoranci i studenci z kół naukowych, prezentując wyniki swoich badań i ofertę dydaktyczną Wydziału. 

W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 160 uczniów z siedleckich szkół średnich, tj., I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa, II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi, ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach, Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach, Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach i Szkoły Podstawowej  Aleksander w Siedlcach oraz z Zespołu Szkolnego w Cegłowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niwiskach.

Dla uczniów przygotowano wykłady i warsztaty o tematyce popularnonaukowej oraz interaktywny quiz wiedzy z zakresu biologii, chemii, informatyki i matematyki. W konkursie I miejsce zajęła Zuzanna Krassowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach, II miejsce - Maria Urban z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach i III miejsce Amelia Piekart z Zespołu Szkól Podstawowych w Niwiskach.

Koordynatorem wydarzenia był dr Marek Siłuszyk.  

Już dziś serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne wiosenne spotkanie z Wydziałem Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.