Kandydaci

 Analiza danych

STUDIA I STOPNIA

Kliknij poniżej, aby zarejestrować się na studia:

  • Studia trwają 3 lata
    (uzyskany tytuł zawodowy: licencjat)
 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ TEN KIERUNEK?

  • Nowoczesna technologia umożliwia tworzenie i przechowywanie coraz większej ilości informacji. Na pytanie, jak wyłuskać istotne dane, odpowiedzi dostarczają analitycy danych. Zadaniem badaczy danych (data scientist) jest dokonywanie odkryć w zalewie danych i przekazywanie ich w zrozumiały sposób osobom podejmującym strategiczne decyzje.
  • Zawód analityka danych staje się coraz bardziej popularny i pożądany wśród pracodawców. Bez wątpienia skanowanie rynku przy wykorzystaniu najnowszych technik matematycznych i informatycznych w oparciu o analizę danych eksperymentalnych jest przyszłością.
  • Analitycy danych posiadają nieograniczone możliwości rozwoju kariery zawodowej. Są to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy.
  • Kończąc ten kierunek będziesz przygotowany do podjęcia pracy jako programista, projektant baz danych, analityk danych finansowych, czy biznesowych lub ekspert ds. eksploracji danych we wszelkiego rodzaju firmach z branży IT, instytucjach naukowo-badawczych, finansowych, instytucjach administracji publicznej i państwowej, średnich i dużych zakładach produkcyjnych ze wszystkich branż i dziedzin gospodarki, a także ośrodkach badania opinii publicznej. Twoje umiejętności znajdą zastosowanie nawet w polityce, gdzie analizuje się dane sondażowe i wyciąga wnioski na podstawie badań opinii publicznej.

JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA PROWADZĄCA STUDIA

Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
Instytut Matematyki
ul. 3 Maja 54
08-110 Siedlce