PracownicyProf. UPH dr hab. Antoni Czyż
z Instytutu Polonistyki i Neofilologii na Wydziale Humanistycznym w piątek 19 października 2018 odebrał Nagrodę Złotego Jacka za całokształt twórczej pracy naukowej.

Nagrodę przyznaje Siedleckie Towarzystwo Naukowe, które współtworzy społeczny ruch naukowy w Polsce, a w tym roku obchodzi 25 lat swego istnienia.

Jak powiedziano, rekomendując Laureata, prof. Antoni Czyż ma w swym dorobku naukowym monografie naukowe autorskie oraz kilkaset rozpraw. Jako dydaktyk wypromował 8 doktorów i ponad 200 magistrów. Jest też współtwórcą i redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Ogród”.

Prof. Antoni Czyż ma teraz jubileusz 20 lat pracy na uczelni siedleckiej, a w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz 40 lat twórczej pracy naukowej. Z kolei jubileusz 30 lat istnienia obchodzi periodyk naukowy„Ogród”.

Uroczystość odbyła się w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Laureat w swym podziękowaniu zapowiedział esej, napisany z okazji niespodziewanego a miłego wyróżnienia, a dedykowany polonistom siedleckim - oddany do druku.