Pracownicy

Miło jest nam poinformować, że Pani prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga, pracownik Instytutu Zootechniki i Rybactwa Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach została powołana na Przewodniczącą  Zespołu Sędziowskiego do spraw oceny drobiu na XXX Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 12 – 14 maja 2023 roku. W skład wymienionej komisji weszli również Pan prof. dr hab. Jerzy Niedziółka z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Pan prof. dr hab. Dariusz Kokoszyński z Politechniki Bydgoskiej. Decyzja Pana Ministra tym bardziej cieszy, że Pani profesor powoływana już jest po raz kolejny do tej zaszczytnej roli.

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to najważniejsze i niewątpliwie cieszące się ogromną popularnością wydarzenie dedykowane sektorowi hodowlanemu. Organizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Związki Hodowców Zwierząt oraz Grupa MTP.

Podczas Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych będzie ocenionych ponad 1500 zwierząt, w kilkunastu gatunkach i kilkudziesięciu rasach, w tym m.in. bydło, owce, kozy, króliki, szynszyle, kury, kaczki, indyki, gęsi, przepiórki, pszczoły czy ślimaki hodowlane. Tradycyjnie już, przyznane zostaną wyróżnienia czempionów i superczempionów.

Gratulujemy Pani profesor i życzymy owocnej pracy.