Pracownicy

wystawa bohdan arct 01
19 października br. w Bibliotece Głównej odbył się blok z okazji jubileuszu 100-lecia Lotnictwa Polskiego. Wydarzenie zorganizowane było w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach.

Przybyli goście dowiedzieli się jak rozwijało się polskie lotnictwo na przestrzeni lat aż do czasów współczesnych. Wykład na ten temat wygłosił dr hab. Jan Rajchel z Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa UPH.

Kolejnym prelegentem był mgr Marek Próchniak ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Władysława Broniewskiego, który opowiedział o swojej fascynacji lotnictwem. Rozpoczęła się ona od modelarstwa, następnie było członkostwo w aeroklubie i loty szybowcowe. Obecnie nasz gość jest sędzią w zawodach modeli latających.

Ostatnim punktem piątkowego programu był wernisaż wystawy pt.: „Podniebne kroniki Bohdana Arcta”. Uroczystego otwarcia ekspozycji dokonali członkowie Rodziny Bohdana Arcta.

Na wystawie zaprezentowano oryginalne, dotąd nigdzie nie publikowane kroniki. Na ich stronach autor opisuje i i ilustruje szlak bojowy formacji do których należał, między innymi: Dywizjonu 303, Dywizjonu 306 oraz Polish Fighting Team  lepiej znanego jako Cyrk Skalskiego.

Wystawa czynna jest w godzinach pracy biblioteki do końca roku.

Naszym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Fotogaleria

Fotografie: Jacek Mazurek