Studenci

Weź sprawy w swoje ręce! Do 18 czerwca trwa nabór do Kampusu Kreatywnego Direction Earth/Space. Szukamy osób w wieku 18-25 lat, które interesują się nauką lub możliwościami jej połączenia z innymi dziedzinami, takimi jak kultura, inżynieria, przedsiębiorczość, edukacja czy sztuka.

 

Czy wiesz, że dane pozyskiwane przez satelity obserwujące naszą planetę mogą pomóc w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i w poprawie jakości życia na Ziemi? Możliwości zastosowania tych danych są ogromne i dotyczą bardzo różnych dziedzin: od nauki i technologii, przez biznes i edukację, aż po kulturę i sztukę. Dołącz do grona młodych twórców poszukujących rozwiązań dla najbardziej palących ekologicznych i społecznych wyzwań z wykorzystaniem prawdziwych danych z obserwacji Ziemi.

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZGŁOSIĆ?

Kampus Kreatywny Direction Earth/Space promuje tworzenie innowacji opartych na współpracy i łączeniu rożnych specjalizacji. Uczestnicy i uczestniczki kampusu będą rozwijać projekty oparte na danych z satelitarnych obserwacji Ziemi w interdyscyplinarnych zespołach, pod okiem doświadczonych mentorów i ekspertów. Zadaniem grup będzie zaprojektowanie, zaprototypowanie i przetestowanie nowych rozwiązań w ramach jednej z czterech wybranych ścieżek tematycznych: (1) Z pola na widelec (format: innowacje w produkcji żywności), (2) Miejski stres (format: art&science), (3) Czyste powietrze (format: citizen science), (4) Wyzwania klimatyczne (format: edtech).

Problemy podejmowane w ramach ścieżek tematycznych będą wymagały zaangażowania osób z wieloma kompetencjami, dlatego szukamy osób reprezentujących różne dziedziny. Wiedza z zakresu obserwacji Ziemi nie jest wymagana – dzięki wsparciu mentorów z Polski i zagranicy podczas wykładów i warsztatów uczestnicy i uczestniczki kampusu dowiedzą się, się pracować z danymi pozyskiwanymi na orbicie.

Kampus odbędzie się w formule hybrydowej: w lipcu i sierpniu grupy będą pracowały online, a we wrześniu spotkają się na finałowy, 5-dniowy design sprint w Lublinie. Kampus odbywa się w ramach inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej pod nazwą Direction Earth/Space realizowanej w partnerstwie z Europejską Stolicą Młodzieży – Lublin 2023.

DIRECTION EARTH/SPACE – O INICJATYWIE

Direction Earth/Space (DES) to nowa inicjatywa Europejskiej Agencji Kosmicznej skierowana do publiczności, która na co dzień nie jest związana z branżą kosmiczną, łącząca kulturę, sztukę, naukę, innowacje i przedsiębiorczość. W ramach DES zaprezentowanych zostanie aż pięć nowych, oryginalnych formatów, czyli wydarzeń i aktywności w nieszablonowy sposób angażujących w tematykę kosmiczną: wystawa AR (dostępna w różnych miejscach Lublina do grudnia 2023), kampus kreatywny, kosmiczne show, program otwarty i konkurs ISS.

Direction Earth/Space stawia sobie za cel inspirowanie młodych ludzi i pokazanie, że warto zwrócić uwagę na kosmos: zarówno na poziomie rozwijania swoich zainteresowań, jak i budowania kariery w sektorze kosmicznym. Direction Earth/Space przede wszystkim pokaże jednak, jak dzięki technologiom kosmicznym jesteśmy w stanie znajdywać odpowiedzi na najważniejsze współcześnie wyzwania, związane m.in. ze zmianami klimatu, bezpieczeństwem międzynarodowym czy produkcją żywności.

Za strategię kreatywną i realizację inicjatywy Direction Earth/Space odpowiada polskie studio Science Now, które format kreatywnych kampusów i interdyscyplinarnych rezydencji rozwija w ramach SPLOT Institute (https://www.splot.institute/).

KAMPUS KREATYWNY DIRECTION EARTH/SPACE – KOGO SZUKAMY?

 

Chcesz działać na rzecz klimatu i jakości środowiska poprzez innowacje społeczne i technologiczne? Lubisz wyzwania i cenisz pracę w wszechstronnym zespole? Jeśli tak, Kampus Kreatywny Direction Earth/Space jest właśnie dla ciebie!


Możesz aplikować, jeśli:

  • Jesteś w wieku 18-25 lat
  • Mieszkasz na terenie Polski (niezależnie od narodowości)
  • Płynnie posługujesz się językiem angielskim
  • Możesz uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach on-line i on-site zaplanowanych w ramach wybranej ścieżki tematycznej
  • Cenisz sobie pracę zespołową
  • Akceptujesz regulamin kampusu

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie:

www.directionearth.space/creative-campus-pl

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Rafał Gawlikowski

press@directionearth.space
tel. 694 517 824

www.directionearth.space

_________________________________________________________________

Direction Earth/Space – inicjatywa Europejskiej Agencji Kosmicznej

Edycja 2023

 

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Lublin

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Partnerzy:

Europejska Stolica Młodzieży Lublin 2023

Miasto Lublin

European Youth Forum

Polska Agencja Kosmiczna

Centrum Kultury w Lublinie

ACKiM UMCS Chatka Żaka

SKENDE

Noc Kultury

ICEYE

CloudFerro

Fundacja Empira i Wiedza

Fundacja Spaceship

Fundacja New Space

Dane z obserwacji Ziemi

Program Copernicus

Europejska Agencja Kosmiczna

Strategia kreatywna i wdrożenie:

Science Now

www.directionearth.space

 

Facebook       https://www.facebook.com/direction.earth.space/

Instagram      https://www.instagram.com/direction_earth_space/

LinkedIn         https://www.linkedin.com/company/direction-earth-space/

Twitter            https://twitter.com/dir_earth_space/


Creative Campus 1 IG