Studenci

tytulowe
   W związku z uruchomieniem w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym, nowatorskiego w skali kraju, kierunku bezpieczeństwo militarne, z dziennikarzami spotkali się dr hab. Mirosław Minkina, prof. UPH, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa, dr Beata Gałek, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa oraz ppłk dr Robert Kawka. Przybliżyli oni profil kształcenia oraz możliwości podjęcia pracy po ukończeniu studiów. Wskazywali, iż dużym atutem jest szansa uzyskania profesjonalnego wykształcenia, poprzez odpowiednio przygotowany program i zajęcia prowadzone przez specjalistyczną oraz doświadczoną kadrę. Podkreślano, że studia na kierunku bezpieczeństwo militarne to nie tylko solidna nauka, ale przede wszystkim przygoda życia.


  Studia na kierunku bezpieczeństwo militarne adresowane są do kandydatów zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa i obronności. Celem studiów jest dostarczenie wiedzy oraz umiejętności praktycznych pozwalających na podjęcie pracy w służbach i instytucjach oraz podmiotach prywatnych działających na rzecz budowania bezpieczeństwa militarnego i obronności państwa. Absolwent tego kierunku zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw dowodzenia i taktyki, współczesnej techniki wojskowej i policyjnej, budowy broni, stosowania technologii informatycznych w obronności, a także działań sił zbrojnych w warunkach konfliktu z użyciem broni masowego rażenia. Studenci odbędą również szkolenie strzeleckie.

Zdobyte kompetencje teoretyczne i co najważniejsze praktyczne rzetelnie przygotowują do pracy w siłach zbrojnych w charakterze zawodowego żołnierza lub cywilnego pracownika w instytucjach sektora bezpieczeństwa. Absolwent specjalności obronność państwa posiada wiedzę z zakresu kompleksowego funkcjonowania sił zbrojnych, pracy sztabowej, podstaw dowodzenia, metodyki szkolenia sił zbrojnych oraz stosunków cywilno-wojskowych. Jest przygotowany do podjęcia pracy w siłach zbrojnych oraz instytucjach cywilnych wspomagających ich działanie. Absolwent specjalności obrona terytorialna posiada wiedzę z zakresu systemów obrony terytorialnej państw NATO, zasad obrony terytorialnej kraju, współczesnej techniki wojskowej oraz metodyki pracy szkoleniowej. Jest przygotowany do pojęcia pracy w strukturach Obrony Terytorialnej.

Informacje o wydzarzeniu również na:

Fotogaleria