Studenci

Chcielibyśmy zaprosić ukraińskich studentów i studentki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach do aplikowania do programu SPLOT UA Residency https://www.ua.splot.institute/ – realizowanego przy wsparciu Departamentu Stanu USA, Ambasady USA w Warszawie i Fulbright Poland. Celem projektu jest rozwijanie prototypów innowacji społecznych o potencjale wdrażania ich w przyszłości w Ukrainie.

Podczas programu wybrani uczestnicy będą pracować pod okiem ekspertów i facylitatorów nad trzema tematami opartymi na Planach Odbudowy Ukrainy: Healing the city, Rewilding the night i Revitalizing education. SPLOT UA dąży do rozwoju interdyscyplinarnych kompetencji niezbędnych do adresowania wyzwań przyszłości, integracji środowiskowej oraz wsparcia Ukrainek i Ukraińców przybyłych do Polski z powodu rosyjskiej agresji. 

Program rezydencji jest zaprojektowany tak, by mogli z niego skorzystać również studenci z Polski i innych krajów – wkrótce uruchomimy cykl wydarzeń otwartych skierowanych do szerokiej publiczności.

Słowo o nas – jesteśmy multidyscyplinarnym studiem kreatywnym Science Now https://www.sciencenow.studio/ specjalizującym się w działalności strategicznej w obszarze sektorów kreatywnych, a także tworzeniu nowych przedsięwzięć na styku sztuki, kultury, nauki, edukacji i rozrywki. Program SPLOT UA Residency realizujemy wspólnie z New Space Foundation - organizacją pozarządową realizującą przedsięwzięcia z obszaru edukacji i nauki dla rozwoju społecznego i gospodarczego w Polsce i Europie.

Partnerami SPLOT UA Residency są: Leiden University, Match & Spark, NOSPR, The International Astronomical Union i Fundacja Unitalent.

Nabór do SPLOT UA Residency trwa do 30 listopada 2022. 

Poniżej załączam folder z materiałami o projekcie do publikacji, w tym również plakaty, które można wydrukować w kolorze na drukarce (format A3/A4): 

Plakat: https://drive.google.com/drive/folders/1KJMCH5OVszyMuRvrVmzP_0ex3fiHPPUx?usp=share_link 

Social media: https://drive.google.com/drive/folders/1vhkAwsPG8z4ZcCKOo6k-ccCkJTNW-6fr?usp=share_link

Informacja prasowa (PL, EN): https://drive.google.com/drive/folders/1L7iAF5xL6aFTJ0CcWsFJJi2zUC86W2Im?usp=share_link