Studenci

zdjęcie przedstawia zaproszenie na wystawę prac artystycznych w galerii w UPH

POCZĄTEK

Studenci dostali białe kartki i zadanie do wykonania, które nie miało treści. Mogli z tą kartką zrobić wszystko, co tylko przyjdzie do głowy. Jedyne czego nie mogli, to zadawać pytań. Można więc było tę kartkę zniszczyć - pognieść, porwać, spalić czy nawet zjeść, jednak nikt tego nie zrobił. Do zadania podeszli twórczo, tworząc bardzo różne prace plastyczne - artystyczne (w końcu mowa o studentach kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych :) ) Powstał rysunek, fotografia,  forma przestrzenna, a nawet ... film.

Zacznijmy jednak od początku... Projekt "POCZĄTEK" to efekt pracy dr Marcina Sutryka ze studentami kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Z pustą kartką mierzyli się Karolina Czapska, Swietłana Goriewa, Katarzyna Łyczkowska, Anna Karolina Mereczko, Michał Nikończuk, Bartłomiej Skórka  - studenci drugiego roku w ramach przedmiotu Intermedia. Za organizację wystawy odpowiedzialni byli studenci trzeciego roku Edukacji artystycznej w ramach zajęć z Wystawiennictwa z elementami reklamy.

Banalna z pozoru sytuacja - pusta biała kartka papieru i zadanie, którego de facto nie było miało za zadanie skłonić studentów do zastanowienia nad początkiem procesu twórczego, nad źródłem pomysłów i impulsów do stworzenia dzieła. Odpowiedź na arcyciekawe pytanie o początek, jakie udzielili studenci znajdziecie państwo w katalogu wystawy....

Drugie zadanie, któremu mieli sprostać studenci, to przygotowanie wystawy z powstałych prac. Wystawa, to przemyślana ekspozycja, katalog, wernisaż i promocja wydarzenia. Zadania tego nie ułatwił czas pandemii. Choć wystawa zaistniała realnie w przestrzeni Galerii Ściana, znajdującej się w budynku Wydziału nauk humanistycznych UPH, to reszta działań związanych z wystawą musiała przenieść się w wirtualność. Wernisaż odbył się on-line, również katalog dostępny jest wirtualnie.

Efekty można oglądać korzystając z poniższych linków:

Katalog: https://issuu.com/wystawiennictwo/docs/foler

wernisaż:  https://fb.watch/2H-WnlfTfz/

W styczniu odbędą się kolejne trzy wystawy kuratorowane przez studentów kierunku Edukacja artystyczna, pod opieką dr Marcina Sutryka, zachęcamy więc do śledzenia profilu fb:
https://www.facebook.com/EdukacjaartystycznaUPH

Fotogaleria