Studenci

oboz serpelice 01
W dniach 22-26.06.2020 r. studenci trzeciego roku studiów I stopnia kierunków: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz pedagogika przebywali na obozie w ramach praktycznego nabywania kompetencji analitycznych z Projektu „Uniwersyteckie innowacje w dziedzinie nauk społecznych UPH w Siedlcach”. Obóz miał miejsce w Serpelicach nad Bugiem. Studenci w związku z Covid-19 zostali wyposażeni w odpowiednie środki ochrony osobistej, tj. maseczki, rękawiczki jednorazowe i płyn dezynfekcyjny oraz zostali poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa w trakcie zgrupowania.

Zajęcia rozpoczynały się wcześnie rano i kończyły po kolacji, ale studenci nie narzekali na nadmiar obowiązków i do późnych godzin nocnych prowadzili procesy integracyjne przy ognisku. Warty nocne, które pełnili studenci poszczególnych grup, miały nie lada zadanie, aby utrzymać ciszę nocną. Uczestnicy nauczyli się analizować i rozwiązywać problemy praktyczne i radzić sobie w każdej sytuacji – nawet w lesie bez zasięgu telefonów i GPS. Poznali też zasady pierwszej pomocy i dzięki grze symulacyjnej zastosowali te umiejętności w praktyce.

W trakcie obozu miała również miejsce wizyta studyjna w instytucji przełamywania lęku. Był to park linowy, który dostarczył nie lada przeżyć. Można było zauważyć zmagania nie tylko zewnętrzne, ale i wewnętrzne. Była też niewątpliwa wartość dodana wyjazdu. Studenci zobaczyli się realnie po trzech miesiącach kształcenia zdalnego. Kolejne grupy już czekają na wyjazd. Przed uczestnikami wizyta studyjna w hotelu, gdzie poznają zasady savoir-vivre z elementami protokołu dyplomatycznego i będą doskonalić kompetencje interpersonalne.

FotogaleriaFoto: Anna Wróblewska