Uniwersytet

W minionym tygodniu 25 października br. w studenckim klubie PeHa odbyła się zorganizowana przez Wydawnictwo Naukowe UwS promocja książki „Szkice o codzienności uchodźców z Królestwa Polskiego w Rosji (1915-1918)”. Autorem publikacji jest prof. Marcin Kruszyński z Instytutu Historii (Wydział Humanistyczny).

Dzięki tej książce możemy lepiej zrozumieć życie uchodźców z Królestwa Polskiego w latach 1915-1918. Autor zgłębia ich codzienność i wyzwania, z jakimi się zmagali, jednocześnie ukazując, jak odważnie stawiali czoła trudnościom. To cenny wkład w badania historyczne i odkrywanie tamtych czasów.

Prof. Marcin Kruszyński przybliżył zebranym warsztat pracy historyka społecznego. Czytelnicy aktywnie włączyli się w dyskusję, zadając wiele pytań. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli otrzymać pamiątkowe dedykacje od autora.

Książka jest do nabycia w siedzibie Wydawnictwa Naukowego (DS 5, ul. Żytnia 17/19) lub za pośrednictwem sklepu internetowego: https://wydawnictwo.uph.edu.pl/pl/p/Szkice-o-codziennosci-uchodzcow-z-Krolestwa-Polskiego-w-Rosji-1915-1918/762. Publikacja dostępna jest również w formie e-booka w wybranych księgarniach internetowych. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

Fotogaleria