Uniwersytet

W ciągu minionych dwóch tygodni Wydawnictwo Naukowe UwS wzięło udział w dwóch wydarzeniach – 26. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie (26-29 października) oraz Targach Książki w Katowicach (3-5 listopada).

Mottem 26. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie był cytat z wiersza Urodziny Wisławy Szymborskiej „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”, który idealnie oddał charakter tegorocznych targów. Przez 4 dni EXPO Kraków było miejscem spotkań z literaturą, ale i przestrzenią do dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego. Podczas targów rozstrzygnięto dwa konkursy – 26. Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza oraz Gaudeamus – nagroda Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych. 

Podczas tegorocznej edycji odwiedzający i wydawcy mogli wziąć udział w spotkaniach i szkoleniach branżowych organizowanych m.in. przez Polską Izbę Książki, Bibliotekę Narodową, Stowarzyszenie Autorów i Wydawców COPYRIGHT POLSKA.  Blisko 500 wystawców, ponad 800 autorów, 52 tys. odwiedzających w tym 700 akredytowanych dziennikarzy i twórców treści internetowych – tak w liczbach prezentuje się miniona edycja targów. 

Targi Książki w Katowicach odbywały się Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Impreza pokazała, że rynek książki wciąż ma duży potencjał. Organizatorzy informują, że całościowo frekwencja przekroczyła liczbę 60 tys. uczestników!

Targi Książki w Katowicach to nie tylko okazja do zdobycia najnowszych publikacji na rynku wydawniczym, ale również szansa, by wziąć udział w wielu wydarzeniach towarzyszących, takich jak: warsztaty, dyskusje, debaty oraz spotkania z autorkami i autorami. W tym roku gościem głównym Targów Książki w Katowicach była „Wolna Białoruś” i niezależne wydawnictwa oraz twórcy z Białorusi.

Tegoroczny program wydarzenia obfitował również w wiele nowości. Jedną z nich był panel „Spotkania z Nauką”, na którym można było zapoznać się z ostatnimi osiągnięciami oficyn naukowych i akademickich.

Wydawnictwo Naukowe UwS miało możliwość zaprezentowania swoich publikacji szerokiemu gronu miłośników książek. Oferta wydawnicza uczelni wzbudzała duże zainteresowanie: zaprezentowane zostały nowości, a także wcześniej publikowane książki. Targi były doskonałą okazją do promocji Uniwersytetu oraz dorobku naukowego jego pracowników. Wszystkim gościom, czytelnikom i sympatykom dziękujemy za odwiedziny.

Fotogaleria